Манчестър Сити рабзи Йънг Бойс с 3:0 в мач от Група "G" на Шампионска лига. Ерлинг Халанд даде преднина на английския клуб, след като вкара дузпа в 22-ата минута. В края на първата част Фил Фодън удвои аванса на домакините.

В началото на второто полувреме "гражданите" добавиха още един гол към сметката си, а пък гостите останаха с човек по-малко след директен червен картон за Сандро Лаупер. Крайният резултат бе оформен от Ерлинг Халанд в 52-ата минута, а норвежецът бе заменен малко след това.

Така Манчестър Сити има 12 точки след 4 мача и продължава напред в турнира. Втори е отборът на РБ Лайпциг с 9 пункта, а Йънг Бойс и Цървена звезда остават с по 1 точка и нямат шанс за преминаване на групата.

Gulliver/GettyImages
27 снимки

"Гражданите" бяха близо до гола още в 6-ата минута, когато Грийлиш проби отливно в пеналтерията и пусна към Рико Люис, който стреля към опразнената врата на гостите. Там обаче защитник изчисти топката от голлинията и предотврати попадението.

Домакините имаха и сериозни претенции за дузпа в 15-ата миунта след нарушение на Бенито, което бе на границата на наказателното поле. Сити изпълни само пряк свободен удар. Кайл Уокър стреля ниско и покрай стената, а Рачоли първоначално изпусна топката, но след това се справи.

В 22-ата минута английският клуб получи право да изпълни дузпа, а зад топката застана Ерлинг Халанд. Норвежкият голмайстор не сгреши и откри резултата.

Халанд можеше да удвои в 36-ата минута, но не успя да нацели добре топката и да я прати в мрежата от близка дистанция, след като Кайл Уокър го намери на далечната греда с остро подаване.

В края на първото полувреме Фил Фодън се разписа. Той получи отдясно, справи се с един защитник и нахлу в наказателното, а след това преодоля и стража на Йънг Бойс за 2:0.

В 52-ата минута Ерлинг Халанд вкара втория си гол в мача. Той получи край наказателното поле, нагласи си топката на левия крак, а след това отправи силен шут, с който стражът на гостите не успя да се справи.

Само минута след това Йънг Бойс остана и с човек по-малко. Лаупер бе изгонен след брутално влизане в краката на Аканджи.

Грийлиш също бе на добра голова позиция в 57-ата минута, когато получи пас в пеналтерията от Рико Люис. Англичанинът стреля по земя, но в средата на вратата и Рачоли улови без проблеми.

Халанд бе заменен след около 60 минути игра. В 70-ата минута пък Калвин Филипс стреля по земя, но топката мина до десния страничен стълб на вратата. Три минути по-късно и Ковачич стреля неточно.

В 83-ата минута Доку също потърси гола, но изстрелът му не успя да затрудни вратаря на Йънг Бойс. Две минути след това и Матеуш Нунеш пробва с мощен шут, който обаче прелетя над напречната греда.

FT МАНЧЕСТЪР СИТИ - ЙЪНГ БОЙС 3:0

1:0 Ерлинг Халанд 22'

2:0 Фил Фодън 45+1

3:0 Ерлинг Халанд 52'

Съставите на двата отбора:

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 82. Люис, 25. Аканджи, 3. Диаш, 24. Гвардиол, 5. Стоунс, 8. Ковачич, 47. Фодън, 27. Нунеш, 10. Грийлиш, 9. Халанд

Йънг Бойс: 1. Рачоли, 21. Гарсия, 23. Бенито, 13. Камара, 4. Аменда, 17. Янко, 20, Ниасе, 30. Лаупер, 7. Угринич, 9. Итен, 15. Елия