Манчестър Юнайтед загуби от Галатасарай с 2:3 на собствен терен в мач от груповата фаза на Шампионската лига. Пропадането за "червените дяволи" продължава, а днес отборът на Ерик тен Хаг дори два пъти повеждаше в резултата, но аутсайедрите от Турция показаха воля и грабнаха трите точки
.
Расмус Хойлунд откри резултата след хубав удар с глава в 17-та минута.

Бившият футболист на Юнайтед - Уилфред Заха обаче изравни след 6 минути.

През второто полувреме домакините показаха много добра игра. Първо попадение на Хойлунд беше отменено, но в 67-та минута датският футболист вкара вече редовен гол.

Галатасарай отново не се предаде и само 4 минути бяха нужни на Актюркоглу за да върне паритета.

Всичко вървеше добре, докато Андре Онана не допусна нов гаф. Вратарят сгреши пас, който доведе до дузпа и червен картон за Касемиро. Мауро Икарди обаче стреля извън рамките на вратата.

В 81-та минута Икарди получи нов шанс и не сгреши. Изчистване на Санчес преодоля цялата отбрана и аржентинецът копна топката над Онана за да спечели мача за своя тим.

Така Галатасарай излиза на второ място с 4 точки, а Манчестър Юнайтед има две загуби и е последен в група А.

Gulliver/GettyImages
28 снимки

Още във втората минута Юнайтед достигна до шанс за гол. Расмус Хойлунд се беше изтеглил в ляво и благодарение на физиката си успя да направи пробив. Последва остро центриране към Фернандес, но той не успя да засече подаването.

В 17-та минута Юнайтед стигна до гол. Маркъс Рашфорд се премести на десния фланг и получи дълго извеждащо подаване. Скоростта му позволи да напредне и с центриране да намери Расмус Хойлунд в наказателното поле. Датският нападател стреля с глава и не остави шансове на Муслера.

След само 6 минути Галатасарай изравни и се върна в мача. Давинсон Санчес изрита топката към Уилфред Заха. Той влезе в страхотна схватка с Далот и успя да го пребори, след което прати топката зад Онана - 1:1.

След като си размениха по едно попадение двата клуба продължиха да изпълняват първоначалните си планове. Юнайтед опита да владее топката, а турският гранд разчиташе на бързите си футболисти в атака.

Минута преди края на полувремето футболистите на Юнайтед сами си попречиха в наказателното поле на гостите. Мейсън Маунт отправи удар, който отиваше към ъгъла на вратата, но Ханибал Меджбри не успя да се отдръпне и блокира шута на своя съотборник.

През втората част "червените дяволи" бързо достигнаха до чисто положение. Рашфорд отново избяга зад отбраната. В решващия момент крилото избра да подава към Бруно Фернандес, но топката беше изчистена. В противен случай португалецът щеше да стреля на празна врата.

След час игра гол за домакините беше отменен. Маунт подаде към Расмус Хойлунд, който много технично финтира Боей и с мощен шут се разписа. Много бързо обаче беше отсъдена засада, а таква, макар и малка, имаше.

Това не отказа Хойлунд, който само 8 минути по-късно отнов вкара, а този път нямаше какво да отмени гола. Давинсон Санчес се подхлъзна и остави зоната си празна. Нападателя на Юнайтед се устреми към Муслера и с техничен удар бутна топката покрай стража на Галатасарай

Домакините не си взеха поука и отново колебливата защита им изигра лоша шега. Само 4 минути бяха необходими на Галатасарай за да изравни. Двойно подаване между Икарди и Йълмаз остави последния сам на дясното крило. Той подаде към Керем Актюркоглу, който с лекота преодоля Андре Онана.

В 77-та минута Онана допусна нова грешка при игра с крака. Топката отне Анхелиньо и се наложи Касемиро да се жертва и повали играча на гостите в наказателното поле. Това доведе до втори жълт картон за Касемиро и дузпа. Икарди обаче не уцели вратата от бялата точка и равенството се запази.

В 81-та минута обаче Мауро Икарди не сгреши. Изчистена топка преодоя цялата защита на знайтед и аржентинецът остана сам срещу вратаря. С много красиво копване Икарди преодоля Онана и турския гранд поведе в резултата.

Глатасарай издържа и си тръгна с трите точки от "Олд Трафорд".

FT Манчестър Юнайтед - Галатасарай 2:3

1:0 Расмус Хойлунд 17'

1:1 Уилфред Заха 23'

2:1 Расмус Хойлунд 67'

2:2 Керем Актюркоглу 71'

2:3 Мауро Икарди 81'

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: 1. Андре Онана, 20. Диого Далот, 19. Рафаел Варан, 2. Виктор Линдельоф, 4. Софиан Амрабат, 18. Касемиро, 7. Мейсън Маунт, 8. Бруно Фернандес (К), 46. Ханибал Меджбри, 10. Маркъс Рашфорд, 11. Расмус Хойлунд

Старши треньор: Ерик тен Хаг

Галатасарай: 1. Фернандо Муслера, 3. Анхелиньо, 42. Абдулкерим Бардакчи, 6. Давинсон Санчес, 93. Саша Боей, 34. Лукас Торейра, 23. Каан Айхан, 7. Керем Актюркоглу, 20. Тете, 14. Уилфред Заха, 9. Мауро Икарди