Френският Ланс се наложи над Севиля с 2:1 в самия край. Така французите продължават в Лига Европа като трети, а за испанците разочарованието е голямо, след като преди няколко месеца спечелиха именно любимия си турнир Лига Европа.

Севиля бе по-активният отбор, тъй като на тима му трябваше задължителна победа, за да продължи напред в любимия си турнир Лига Европа, където да защитава отново титлата си. В 29-ата минута Иван Ракитич от андалусийците нанесе страхотен удар извън наказателното поле, който влизаше под напречната греда, но вратарят на домакините вратарят на Ланс Брис Самба извади фантастично топката с една ръка в корнер.

БГНЕС
19 снимки

В 57-ата минута Адриа Педроса от гостите засече центриране отдясно, а топката срещна напречната греда. След час игра Факундо Медина от френския тим падна в наказателното поле, а германският съдия Феликс Цвайер отсъди дузпа, въпреки че повторенията показаха, че играчът забива крак в тревата преди да падне. Полякът Пржемислав Франковски отбеляза от наказателния удар със силен шут.

Десетина минути по-късно ситуацията се обърна и Севиля получи право да изпълни дузпа заради задържане. Серхио Рамос стреля, но Самба спаси удара му с лявата ръка, а извади и добавката на Ракитич с крак. Вратарят обаче бе напуснал по-рано голлинията си и ударът бе повторен, като този път опитният Рамос вкара с удар под гредата. В добавеното време на мача отново Рамос направи голям пропуск за Севиля, като от удобна позиция стреля високо над вратата.

В шестата минута на добавеното време Анжело Фулжини бе изведен сам при бърза контраатака и той копна топката над вратаря Митрович за 2:1