Зенит и Брюж не излъчиха победител и завършиха при равенство 1:1 в първи мач от Група F в Шампионската лига.

След нулево първо полувреме, гостите откриха резултата в 63-ата минута чрез Емануел Денис. Нападателят се възползва от грешка в отбраната на руския тим и подаде към , който на два път не успя да реализира в мрежата след страхотни намеси на Михаил Кержаков, но при последвалата добавка на Денис кълбото се озова в мрежата.

Руският тим упражни масиран натиск в следващите минути, който веднага доведе до резултат. В 74-ата минута Деян Ловрен изстреля топовен изстрел от дистанция, който срещна левия страничен стълб, след което топката срещна гърба на вратаря Итън Хорват и влетя в мрежата.

Гостите дочакаха своя миг и дълбоко в добавеното време стигнаха до успеха. Шарлс де Кетеларе бе точен отблизо, с което донесе победата за тима си.