Датският шампион ФК Копенхаген постигна изключително ценен успех в групите на Шампионска лига, надборвайки с 4:3 Манчестър Юнайтед в четвъртите мачове от надпреварата. Срещата на „Паркен“ беше белязана от изключителни събития, като само веднъж датския представител бе напред в резултата, което му се оказа и напълно достатъчно за трите точки.

Расмус Хойлунд откри резултата в третата минута, а в 28-ата порази за втори път вратата на бившия си тим, давайки комфортен аванс за „червените дяволи“.

В самия край на полувремето обаче Маркъс Рашфорд бе изгонен с директен червен картон след намесата на ВАР, след което стартираха поредните беди за англичаните. Елионуси изравни резултата в 45-ата минута, а в добавеното време от рефера Диого Гонсалвеш се разписа от дузпа, изравнявайки резултата.

Втората част започна с натиск за датските „лъвове“, но Бруно Фернандеш поведе госта напред след дузпа в 70-ата минута, която си остана спорна, но в крайна сметка Юнайтед поведе. До края на срещата Копенхаген стори яростен натиск посока съперниковата врата и направи пълен обрат на „Паркен“ в Дания. Лукас Лерагер изравни резултата в 83-ата минута, след като бранителят прати топката във вратата на Юнайтед с удар след пас от Расмус Фалк, а в 87-ата минута Рууни Баргджи оформи крайното 4:3 в скандинавската столица.

Победата направи така, че Копенхаген стана втори във временното класиране в група А на ШЛ и тимът е с 4 точки. Категоричен лидер е Байерн Мюнхен с 12. Трети остава Галатасарай също с 4, но с по-добри показатели спрямо Ман Юнайтед, докато англичаните са последни с три точки два кръга преди елиминациите.

Още в първата минута Копенхаген изсипа топката към наказателното поле на Ман Юнайтед. Скот МакТомини опита да изчисти, но го стори към Хари Магуайър. Топката първо се удари в ръката на английския бранител, след което в корема му, но литовския рефер Румшас не отчете нарушение на правилата в тази ситауция.

След три минути игра "червените дяволи" откриха резултата в срещата. Аарън Уан-Бисака получи вдясно след разиграване с Рашфорд и потърси МакТомини. Шотландецът даде прострелен успореден пас към Расмус Хойлунд, а бившият нападател на Копенхаген отблизо порази бившия си клуб - 1:0 за англичаните.

Gulliver/GettyImages
79 снимки

В 12-ата минута Гарначо демонстрира солидна техника отляво по фланга на нападението за гостуващия тим и потърси МакТомини, но топката дойде далеч за шотландеца и датската отбрана се справи с този набег. При ответното нападение Расмус Фалк се включи добре отляво и стреля по земя, ала Онана отрази.

След четвърт час игра Джони Еванс от "червените дяволи" напусна с контузия, след като бранителят показа, че е получил разтежение, а върналият се от лекуване на травма - Рафаел Варан, трябваше да се включи форсирано в този мач. След травмата Хари Магуайър стана лявостоящ централен бранител, а това е нещо, което Тен Хаг всеячески опитва да избягва по време на престоя му на "Олд Трафорд".

В 24-ата минута Елиас Ашури беше потърсен с пас отдясно от Елиюнуси, а нападателят на Копенхаген атакува топката, но камерунският страж на Ман Юнайтед - Онана, излезе разчетено и улови топката. В хода на първото полувреме на "Паркен" зрител от ррибуните получи лекарска помощ, след като получи неразположение и заради това играта за кратко бе преустановена.

Три след това пък гостите направиха изключително бърза контраатака чрез Бруно Фернандеш. Португалецът комбинира вляво с Алехандро Гарначо, който пое топката с дрибъл и нямаше как да бъде спрян от бранителите на Копенхаген. Аржентинецът комбинира с втурналия се вдясно Хойлунд, който отблизо вкара втория си гол - 2:0.

Малко след това пред датския нападател се откри възможност за хеттрик и шутира силно, ала Камил Грабара изби в корнер. След него Магуайър стреля с глава, но безстрашно. Осем преди края на първото полувреме Хойлунд беше изведен с добър пас зад отбраната на Копенхаген и шутира с левия крак, но Грабара се намеси. Малко след това Маркъс Рашфорд стъпи тежко върху крака на Елиас Йелерт, а ВАР-арбитрите привиката литовския съдия за преразглеждане. След него главният съдия изгони №10 на Ман Юнайтед.

След отсъдения фал Гонаслвеш застана зад топката и центрира остро, а след рикошет тя се отби в напречната греда на Онана. При последвалото нападение в самия край на първото полувреме Копенхаген върна голас и пасив. Топката беше центрирана отдясно от Анкерсен за Гонсалвеш. Той хитро подаде към Мохамед Елиюнуси, който пък с левия крак я прокара край бранител и вратаря на Ман Юнайтед за 1:2.

Заради големите забавяния в хода на първата част реферът посочи 13 минути добавено време, а в седмата от тях Хари Магуайър игра с ръка в наказателното поле на Ман Юнайтед. Малко преди това същото стори и Варан, но в крайна сметка реферът отсъди нарушение от британеца след опита на Гонсалвеш да играе с топката и Копенхаген получи дузпа. Зад топката застана именно Диого Гонсалвеш, който с прецизен удар изравни резултата - 2:2.

След почивката Тен Хаг извади от игра Кристиан Ериксен, а на мястото на датчанина се появи Софиан Амрабат в средата на терена. В 51-ата минута Онана направи спасяване след далечен изстрел, а при ответната атака Амрабат можеше да бъде видян от Далот, но португалеъцт реши да стреля, за да се види намеса на Грабара. В 53-ата Клаасен се извиси и стреля параболично с глава, но прекалено леко, за да затрудни камерунския страж на "червените дяволи".

След точно час игра Диого Гонсалвеш опита остър удар посока британската врата, ала Онана внимаваше. Иначе, Ман Юнайтед продължи доста преднамерено второто полувреме с оглед факта, че беше с човек по-малко и изчакваше евентуални свои шансове на контранападения.

В 57-ата минута пък реферът отиде да гледа потенциална дузпа за гостите, след като Хари Магуайър игра за висока топка в наказателното поле на Копенхаген. Топката се отби в ръката на Лукас Лерагер, макар обстоятелствата да бяха твърде спорни, но в крайна сметка решението беше удостоено с наказателен удар за Ман Юнайтед. Зад топката застана капитанът Бруно Фернандеш, който с безпощаден удар отново поведе отбора си напред за 3:2.

Копенхаген натисна оптимално съперника си след допуснатия гол и това донесе резултат седем минути преди края на редовното време. Тогава топката беше центрирана в наказателното поле на "червените дяволи" от ляво след фал, а Расмус Фалк се извиси и свали за Лерагер, който отблизо матира Онана за 3:3.

В заключителните минути датският гранд създаде масиран натиск към вратата на съперника, а той за четвърти път донесе резултат за тяхната сметка. Тогава Рууни Баргджи остана сам в наказателното поле на Юнайтед след комична намеса от отбраната на гостите и с кинжален удар с левия крак изведе за пръв път в срещата Копенхаген напред - 4:3.

FT / ФК Копенхаген - Манчестър Юнайтед 4:3

0:1 Хойлунд (3)

0:2 Хойлунд (28)

1:2 Елиюнуси (45)

2:2  Диого Гонсалвеш (45+7-дузпа)

2:3 Фернандеш (70-дузпа)

3:3 Лерагер (83)

4:3 Баргджи (87)