Отборите на Брюж и ПСЖ завършиха при резултат 1:1 двубоя си от Група А на най-престижния европейски клубен турнир. Подобно на своя колега Кристиано Роналдо, Лионел Меси също не успя да спечели първия си мач в ШЛ с новия си тим.

Попадението за парижани бе дело на Андер Ерера. Още преди да е минал и половин час обаче Ванс Ханакен върна Брюж в играта, възобновявайки равенството, което до края остана непроменено.

БГНЕС
13 снимки

Звездното трио - Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар, стартираха от първата минута, но противно на очакванията, мачът започна с домакински натиск.

Въпреки това, на парижани им бяха необходими едва 15 минути да открият резултата. Килиан Мбапе пусна топката към Ерера, който от удобна позиция моментално прати кълбото в долния ляв ъгъл на Миньоле и отбеляза четвъртия си гол от началото на сезона.

Секунди по-рано белгийците имаха претенции за дузпа, след като един от футболистите на ПСЖ игра с ръка в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията.

Последва страхотна комбинация между Меси и Мбапе, но ударът на младата звезда бе спасен от стража на домакините.

В 27-ата минута обаче Ханс Ванакен пое прецизен пас от Едуард Собол и с изящен удар върна равенството на "Ян Брейдел". Само две минути по-късно Меси можеше да върне аванса на парижани, но нацели напречната греда.

Брюж обаче продължи с доброто представяне и се зае да обръща резултата. След изпълнение на пряк свободен удар от Ванакен, Навас бе принуден да плонжира, за да опази мрежата си от нов гол. Пет минути преди края на първата част Шарл де Кетеларе си освободи пространство в наказателното поле и стреля към вратата на Навас, който внимаваше и отново отрази.

В 45-ата минута Де Кетеларе отправи нов изстрел, който бе блокиран от защитник.

Целта на домакините остана непроменена и след подновяването на играта. Джак Хендри овладя пас в средата на наказтелното поле и шутира, но опитът му бе блокиран.

След 50 минути игра Мбапе поиска медицинска помощ и бе принудително заменен от Мауро Икарди. Малко след това гостите имаха претенции за игра с ръка на играч на Брюж, но след преглед с ВАР бе потвърдено, че такава няма и играта продължи без дузпа за ПСЖ.

Десетина минути преди края Мауро Икарди имаше възможността да донесе победата на своя тим, но прати топката на сантиметри встрани от вратата на Миньоле.

До последния съдийски сигнал ПСЖ направи всичко по силите си да промени развоя на мача, като дори Неймар се посъбуди, но липсваше необходимата точност в опитите на парижани.

Така френският гранд изненадващо взе само точка от гостуването си в Белгия, докато в същата група Манчестър Сити и Лайпциг си спретнаха голова фиеста с 9 попадения, завършила 6:3 в полза на "гражданите".

Брюж - ПСЖ   КР 1:1
0:1 Андер Ерера 15'
1:1 Ханс Ванакен 27'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Брюж:
22. Миньоле, 77. Мата, 5. Хендри, 4. Нсоки, 19. Сова, 26. Ритс, 20. Ванакен, 3. Баланта, 2. Собол, 90. Де Кетеларе, 10. Ланг

Треньор: Филип Клемон

ПСЖ: 1. Навас, 2. Хакими, 5. Маркиньос, 3. Кимпембе, 22. Диало, 18. Вайналдум, 8. Паредес, 21. Ерера, 30. Меси, 7. Мбапе, 10. Неймар

Треньор: Маурисио Почетино

Съдия: Сандро Шерер, Швейцария
Стадион: "Ян Брейдел", Брюж