Интер победи Ред Бул Залцбург с 2:1 в група D на Шампионска лига. С тази победа „нерадзурите“ вече са с актив от 7 точки на първото място в тази пресявка. Втори е Реал Сосиедад с 4 пункта, но и мач по-малко срещу Бенфика (0 точки). “Биковете“ остават с три пункта.

„Змията“ откри в 19-ата минута с първия гол на Алексис Санчес след завръщането му на „Джузепе Меаца“. Австрийците обаче изравниха десетина минути след началото на второто полувреме, когато точен бе Оскар Глук.

Малко след попадението на израелеца Хакан Чалханоглу отбеляза от дузпа и донесе победата за финалиста в Шампионска лига. Успехът на италианския колос можеше да бъде и по-категоричен, но гол на Лаутаро Мартинес бе отменен заради тънка засада.

Gulliver/GettyImages
41 снимки

След само 4 минути игра на Ян Зомер му се наложи да се намесва. Оскар Глук бе изведен на стрелкова позиция, макар и леко по диагонал от вратата. Израелецът стреля, ала Зомер парира опита му за гол. В следващите минути "биковете" отново бяха по-настоятелни, но удари на Шимич и Бидструп минаха до италианската врата.

Интер нанесе своя удар в 19-ата минута. Тогава атака на "нерадзурите" през центъра мина през Фратези на около 25 метра от вратата, като италианският национал намери малко случайно непокрития Алексис Санчес. Чилиецът с едно докосване матира Шлагер за 1:0.

В 31-ата минута Ама Дедич едва не си отбеляза автогол при опит да пресече ниско центриране. До края на частта не последваха особено много опасности пред двете врати.

Второто полувреме обаче започна с натиск на гостите. Броени секунди след първия съдийски сигнал Сучич опита да изненада Зомер с удар отдалеч.

Десетина минути след началото на частта Ред Бул Залцбург успя да изравни. Шимич овладя дълъг пас и върна към Кяергорд, а той веднага насочи към Глук. Израелецът от своя страна намери горния ляв ъгъл на Зомер за 1:1.

Отговорът на Интер бе бърз. Давиде Фратези бе съборен в наказателното поле и веднага бе показана точката за изпълнение на дузпа. Хакан Чалханоглу се нагърби с изпълнението и не сгреши за 2:1.

Секунди, след като мина 80-ата минута на мача Интер прати за трети път топката във вратата на австрийците. Точен бе Лаутаро Мартинес, но попадението на аржентинеца бе отменено заради тънка засада на полузащитника Давиде Фратези.

FT / Интер - Ред Бул Залцбург 2:1

1:0 Алексис Санчес 19`

1:1 Оскар Глук 57`

2:1 Хакан Чалханоглу 64` (д)

Интер: Ян Зомер, Бенжамен Павар, Стефан де Фрай, Алесандро Бастони, Дензъл Дъмфрис, Давиде Фратези, Хакан Чалханоглу, Хенрих Мхитарян, Карлос Аугусто, Лаутаро Мартинес, Алексис Санчес

Треньор: Симоне Индзаги

Ред Бул Залцбург: Александър Шлагер, Амар Дедич, Умар Солет, Страхиня Павлович, Андреас Улмер, Лука Сучич, Мадс Бидструп, Люка Гурна-Дуат, Мауритс Кяергорд, Роко Шимич, Оскар Глук

Треньор: Гернард Щрубер