Манчестър Юнайтед постигна много трудна, но безценна първа победа в тазгодишното издание на Шампионска лига. След двете допуснати загуби до този момент от Байерн Мюнхен и Галатасарай, то този път момчетата на Ерик тен Хаг намериха сили да надвият датския първенец ФК Копенхаген с 1:0.

60 снимки

Големият герой за „червените дяволи“ беше Хари Магуайър, след като низвергнатият защитник от отбора бе точен след центриране от Кристиан Ериксен след 72 минути игра и така англичаните записаха първи точки в надпреварата.

В добавеното време реферът отсъди дузпа в полза на ФК Копенхаген за нарушение на Скот Мактоминей. Вратарят  Андре Онана отрази удара от бялата точка на Джордан Ларсон и се превърна в герой за домакините.

Домакините организираха поднасяне на венци в центъра на терена, двубоят започна с минута мълчание, а дори и феновете на гостите от Дания скандираха името на Сър Боби Чарлтън.