След три поредни отпадания на 1/8-финалната фаза на ШЛ, отборът на ПСЖ надви Борусия с 2:0 и с общ резултат 3:2 от двете срещи парижани най-накрая успяха отново да преминат към 1/4-финалната фаза. В 28-ата минута Неймар изведе домакините напред, а в добавеното време Хуан Бернат удвои аванса. В последните минути на редовното време страстите се нажежиха, което доведе до спречкване между Емре Джан и Неймар, а германският национал получи директен червен картон и напусна терена по-рано.

Getty Images
43 снимки

Предпазните мерки срещу разпространяващия се коронавирус наложиха срещата да се изиграе без публика, но феновете на ПСЖ бяха пред "Парк де Пренс", за да подкрепят тима си.

На трибуните пък бе опънат транспарант с надпис "Единственият ни вирус е ПСЖ".

ПСЖ Борусия Дортмунд

източник: Getty Images

Домакините ясно дадоха да се разбере, че търсят ранно попадение, поемайки притежанието на топката още от първите минути. В 7-ата минута Неймар се озова на тревата заради болки в дясното рамо и уплаши Томас Тухел, но се върна бързо в игра.

В 18-а минута Борусия получи страхотна възможност да открие резултата, но изстрелът на Джейдън Санчо от воле премина встрани от лявата греда на Кейлор Навас.

Последва удар на Единсон Кавани, който овладя тънко подаване, но Рамон Бюрки отрази удара му.

Малко след това Неймар откри резултата на "Парк де Пренс". Бразилецът се възползва перфектно от заспалата защита на Борусия, засичайки подаване от корнер, и с хладнокръвен удар с глава изпрати топката във вратата на Бюрки.

Борусия опита да отговори чрез Санчо, който се стрелна в наказателното поле и нанесе удар, но Кейлор Навас улови топката.

В добавеното време на първата част Хуан Бернат удвои аванса на домакините, след като бе изведен от Пабло Сарабия и демонстрира брилянтно хладнокръвие в наказателното поле, пращайки топката в мрежата.

От първите секунди на втората част Борусия "грабна" съперника и опита да отговори на попаденията. "Жълто-черните" обаче така и не успяваха да достигнат до вратата на Навас.

Ашраф Хакими адресира страхотен пас от границата на наказателното поле, но противниковата защита осуети опита му.

В 54-тата минута Анхел Ди Мария извърши не лошо изпълнение на свободен удар, пращайки топката към вратата на Бюрки, който обаче плонжира и спаси.

Домакините успокоиха темпото, налагайки пресата си, а "жълто-черните" опитаха да противодействат, но ударите на Юлиан Бранд и Емре Джан бяха неточни и не доведоха до опасности.

Срещата завърши неспортсменски, тъй като се стигна до грозно спречкване между Емре Джан и Неймар. Германският национал изблъска бразилеца, което доведе до масово сбиване, завършило с множество жълти картони и директен червен картон за Джан, който напусна терена преждевременно.

Дори вече извън терена, Анхел Ди Мария си изкара абсолютно безсмислен жълт картон, който ще му попречи да вземе участие в 1/4-финалната среща.

В крайна сметка надписът "Играйте като воини" успя да надъха домакините за победа с 2:0, която бе достатъчна за преминаване напред в ШЛ.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПСЖ: 1. Кейлор Навас, 14. Хуан Бернат, 3. Преснел Кимпембе, 5. Маркиньос (к), 4. Тило Керер, 8. Леандро Паредес, 27. Идриса Гай, 19. Пабло Сарабия, 11. Анхел Ди Мария, 10. Неймар, 9. Единсон Кавани

Треньор: Томас Тухел

Борусия Дортмунд: 1. Роман Бюрки, 2. Дан-Аксел Загаду, 15. Матс Хумелс, 26. Лукаш Пишчек (к), 13. Рафаел Гереро, 28. Аксел Витсел, 27. Емре Джан, 5. Ашраф Хакими, 23. Торган Азар, 17. Ерлинг Холанд, 7. Джейдън Санчо

Треньор: Люсиен Фавр