Отборът на Фенербахче загуби от френския Лил в първи мач от третия предварителен кръг на Шампионска лига. Съставът на Жозе Моуриньо отстъпи като гост с 1:2 и ще има тежката задача да заличава пасив от едно попадение в реванша след седмица.

Домакините от Лил измъкнаха ценната победа с попадение в продължението на срещата.

Резултатът бе открит от Тиаго Сантош още в 12-ата минута на двубоя, но Ирфан Кахведжъ изравни десет минути преди края на редовното време. В допълнителните минути на мача, Лил съумя да стигне до скъпоценен гол дело на Едон Жегрова, който осигури победата на домакините.

По-рано днес българският шампион Лудогорец също спечели своя първи двубой срещу Карабах, налагайки се с 2:1 в Баку.