Отборът на Динамо Загреб ще играе в групите на Шампионска лига, след като стигна до драматичен успех над Бодьо/Глимт в плейофния реванш. След загуба в първия мач с 0:1, тимът на Анте Чачич имаше нужда от задължителен успех, за да прогресира напред, и успя да го постигне. Той обаче не дойде никак лесно.

Домакините имаха нужда от продължения, за да стигнат до крайния резултат 4:1, с който си гарантираха отстраняването на коравия норвежки тим.

Всичко за Динамо на „Максимир” започна отлично. Домакините поведоха още в 4-ата минута, когато точен бе Орсич. Половин час по-късно Петкович вкара за 2:0, давайки още по-голяма увереност на своите за крайния успех.

В 70-ата минута обаче, гостите от Бодьо/Глимт стигнаха до гол чрез Гронабек, който вкара мача в продължения. В допълнителното време Динамо показа по-зряла игра и успя да накаже своя противник още два пъти. Дръмич и Бочкай се разписаха в последните няколко минути, за да хвърлят в екстаз препълнения стадион в хърватската столица.

В третия предварителен кръг на Шампионската лига Динамо отстрани родния първенец Лудогорец.