Динамо Загреб победи категорично с 3:0 палача на Лудогорец – Карабах, в първи мач от плейофната фаза за влизане в основната схема на Шампионска лига.

Азербайджанският отбор се скъса да пропуска на стадион „Максимир“ в хърватската столица, докато „модрите“ бяха непреклонни пред гола и вкараха три безответни на отбора, воден от Гурбан Гурбанов.

Големи пропуски за „лъвовете“ от Баку направиха Ясин Бензия, Жуниньо и Леандро Андраде.

Марио Пяца даде аванс на Динамо с гол в 29-ата минута, а Сандро Куленович удвои актива на домакина четвърт час преди края. Отново той се разписа в 80-ата, радвайки над 20-те хиляди човека, дошли да гледат двубоя.

Реваншът в Баку е следващата седмица, към който динамовци гледат доста по-смело.