Отборът на Динамо Киев се класира за плейофите за влизане в груповата фаза на Шампионската лига. Тази вечер украинският тим победи АЗ Алмаар с 2:0. Головете отбелязаха Жерсон Родригес в 49-ата и Микола Шапаренко в 86-ата минута.

Гостите имаха повече притежание на топката и се задържаха по-често в половината на Динамо Киев, но домакините бяха тези, които материализираха положенията си.

Първото полувреме не предложи много ситуации, но през втората част двата отбра се разиграха.

Четири минути след началото на вторите 45 минути домакините се възползваха от грешка в защитата на нидерландския тим. Виталий Буялски успя да открадне топката пред наказателното поле и комбинира с Жерсон Родригес, който бе оставен сам в пеналтерията и с хубав удар прониза Марко Бизот.

Гостите се хвърлиха в атаки, които обаче не доведоха до нищо в тяхна полза.

В 86-ата минута Родригес комбинира с Томаш Кедзиора отдясно и крайният бранител центрира в наказателното поле. Бизот не се намеси никак убедително и топката падна на главата на Микола Шапаренко, който на празна врата оформи крайния резултат.

До края АЗ можеше да отбележи попадение но с удари в гредата се отчетоха Дани Де Вит и Мирон Боаду.

По този начин отборът на Мирча Луческу чака победителя от двойката Гент - Рапид Виена.