Цървена звезда се наложи във втори мач с 2:1 над малтийския Валета, и си осигури място в третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Там "звездашите" играят срещу Лудогорец, като първият мач е още следващата седмица в Разград.

Победителят от този сблъсък си гарантира минимум участие в групите на Лига Европа.

Пред 31 112 зрители в Белград, Валета поведе изненадващо в 11-та минута, с попадение на Джонатан Каруана, но в 30-та Мичел Доналд изравни, а в 76-та Александър Катай донесе и успеха за Цървена звезда.

Цървена звезда доминираше, като показа и атрактивен футбол, за да стигне до целта си. Проблемите в защита обаче отново измъчваха сръбския състав и всяка контраатака на

Валета представляваше сериозна опасност. Отличните изяви на Дамир Кариман все пак предотвратиха други попадения във вратата му. В 22-та и 67-та минути играчи на Валета излизаха сами срещу стража на Звезда, но не успяха да реализират.

Цървена звезда (4-2-3-1): Кариман, Цветкович, Фибел, Рендулич, Ибанес, Льо Талек, Доналд, Муче (Сърнич 65), Канга (Руис 86), Катай, Виейра (Сикимич 71).