Брест и Байер Леверкузен направиха равенство 1:1 в мач от третия кръг на основната фаза в Шампионска лига. Френският тим продължава със силното си участие, като вече събира актив от 7 точки след 3 мача. Толкова има и немският шампион.

В 24-ата минута. Йонас Хофман изведе Флориан Вирц сам срещу Марко Бизот. Вирц с удар от дъгата на наказателното поле не остави никакви шансове на стража и даде аванс на "аспирините".

Брест изравни резултата в 39-ата минута. Мади Камара намери Пиер Лес-Мелу на границата на наказателното поле на Байер Леверкузен, а той стреля от въздуха и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Матей Коварж.

Брест дори можеше да стигне до победата, след като в 86-ата минута Мама Балде получи много добър пас, навлезе в наказателното поле на Байер Леверкузен и стреля от малък ъгъл, но в аут.