Борусия (Дортмунд) спечели с 2:1 при визитата на Бешикташ в Истанбул в първия си мач от група C на Шампионската лига.

Младият английски национал Джъд Белингам се разписа в 20-ата минута при първата по-сериозна атака към вратата на домакините, а след това асистира на норвежкия голмайстор Ерлинг Холанд, който в края на първата част удвои аванса на вестфалци.

Миши Батшуай пропусна най-добрата възможност за Бешикташ в 68-ата минута, когато бе изведен сам срещи Грегор Кобел, но вратарят спаси удара на белгиеца.

Тома Мюние можеше да вкара трети гол в 90-ата минута, но Ерсин се намеси решаващо и спаси. Две минути след това Ансгар Кнауф направи сериозен пропуск на празна врата, пращайки топката в напречната греда на вратата на "орлите", които стигнаха до гол чрез Франсиско Монтеро в последните секунди на двубоя.