Борусия Дортмунд победи трудно Зенит на „Сигнал Идуна Парк“ в мач от втория кръг на Група F в Шампионската лига. „Жълто-черните“ се наложиха с 2:0 над руския тим, но успехът дойде в заключителните минути на двубоя.

Двата тима предложиха здрава битка през първото полувреме. Домакините контролираха в продължителен период топката, но това не водеше до опасности пред Михаил Кержаков.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Борусия Дортмунд стартира по-агресивно втората част, но трябваше да чака до 78-ата минута, за да открие резултата. Торган Азар бе фаулиран от Вячислав Караваев и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Джейдън Санчо и с удар в левия ъгъл превърна дузпата в гол.

Дълбоко в добавеното време Ерлинг Холанд получи топката, напредна и хладнокръвно оформи крайния резултат, стреляйки в долния ляв ъгъл.