На собствения си „Сан Сиро“ Милан загуби с 1:3 от Борусия Дортмунд, с което сведе шансовете си за осминафинал в Шампионска лига до абсолютен минимум.

От друга страна, „жълто-черните“ със сигурност ще играят на елиминациите в най-комерсиалния евротурнир, събирайки 10 точки. Втори в тази група F е ПСЖ със 7, а Нюкасъл и Милан са с по 5 пункта.

Оливие Жиру изпусна дузпа в шестата минута, а четири по-късно такава реализира Марко Ройс. Към края на първата част Саму Чуквуезе изравни за „росонерите“, давайки им сериозен тонус в последвалите минути около почивката.

След почти един астрономически час игра Борусия поведе с гол на Джейми Байно-Гитенс, а десет минути по-късно Карим Адейеми сложи точка на спора.

В последния кръг германският тим приема френския първенец ПСЖ, а италианският колос гостува на Нюкасъл.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

Срещата започна много интензивно. След само шест минути игра Милан имаше отличен шанс да поведе, получавайки дузпа. Чуквуезе стреля в ръката на бранител в жълто и главният съдия посочи бялата точка за зипълнение на дузпа. С изпълнението се нагърби Оливие Жиру, чийто удар бе спасен от Грегоар Кобел.

Само няколко минути по-късно Милан вече съжаляваше още повече за пропуска си. Давиде Калабрия препъна Гитенс в наказателното поле и още до десетата минута на мача бе отсъдена втора дузпа, но в полза на германците. Зад топката застана Марко Ройс, който не остави шанс на Майк Менян - 0:1.

Гитенс можеше да влоши още положението на италианския колос още в първия четвърт час. Англичанинът за втори пореден път се справи с Калабрия и стреля в далечния ъгъл, но топката кацна на гредата.

Последваха силни минути за Милан, в които Шлотербек блокира Жиру в сетния миг, спасявайки вратата си от гол. А минути преди това опасно центриране на Лофтъс-Чийк профуча покрай вратата на Кобел.

Отговорът на Милан дойде осем-девет минути преди почивката. Тогава Чуквуезе получи близо до аутлинията, мина елегантно между двамата и с удар по тревата накара Кобел да вади топката от мрежата - 1:1.

В самия край на полувремето Милан едва не поведе, след като Жиру засече едно центриране отляво, но топката мина до дясната греда на "жълто-черната" врата.

Второто полувреме започна с по-активна игра на домакините. След само две минути игра "Дявола" стигна и до шанс за гол. Тогава Пулишич стреля с акробатично изпълнение в наказателното поле, но Риерсон сложи тялото си на пътя на топката и спаси сигурен гол.

Въпреки силното начало на частта за италианците, Борусия успя да удари като на шега за 1:2. След усърдна работа от страна на Фюлкруг на границата на наказателното, топката стигна до Гитенс, който насочи в долния десен ъгъл за 1:2.

Точно 10 минути трябваха на Борусия да поведе с два гола аванс. Карим Адейеми се освободи от Ясин Адли на границата на наказателното поле и с удар в средата на вратата и благодарение на слаба намеса на Менян, резултатът стана 1:3.

Пет минути преди края резервата Лука Йович удари страничния стълб до Кобел. Секунди преди това удар на Фюлкруг с глава мина до вратата на Менян. Борусия също удари греда - Фюлкруг намери стълба над Менян при свой нов удар с глава.

FT / Милан - Борусия Дортмунд 1:3

0:1 Марко Ройс 10` (д)

1:1 Самуел Чуквуезе 38`

1:2 Джейми Байно-Гитенс 59`

1:3 Карим Адейеми 69`

Милан: Майк Менян, Давиде Калабрия, Малик Тчау, Фикайо Томори, Тео Ернандес, Ясин Адли, Тижани Райндерс, Самуел Чуквуезе, Рубен Лофтъс-Чийк, Кристиан Пулишич, Оливие Жиру

Треньор: Стефано Пиоли

Борусия Дортмунд: Грегоар Кобел, Юлиан Риерсон, Матс Хумелс, Нико Шлотербек, Рами Бенсебайни, Емре Джан, Марсел Забитцер, Дониел Мален, Марко Ройс, Джейми Байно-Гитенс, Никлас Фюлкруг