Жребият за груповата фаза на Шампионска лига през този сезон бе изтеглен.

Фортуната отреди старите познайници Барселона и Байерн Мюнхен отново да премерят сили година, след като баварците прегазиха с 2:8 каталунците на ¼-финалите по пътя си към трофея за кампания 2019/2020.

Другият мегасблъсък се очертава между финалиста Манчестър Сити и ПСЖ с Лионел Меси.

Носителят на трофея Челси пък е в група с Ювентус, Зенит и Малмьо.

Прави впечатление, че двата финалиста в Лига Европа Виляреал и Манчестър Юнайтед са заедно в група F.

След изиграването на последните три двубоя от плейофите в сряда вечерта, място сред 32-ата отбори намериха РБ Залцбург, Шахтьор Донецк и Шериф Тираспол, който е и единственият дебютант в турнира, след като елиминира последователно балканските грандове Цървена звезда и Динамо Загреб.


За съжаление и тази година няма да наблюдаваме български тим в надпреварата. Българският шампион Лудогорец отпадна от шведския първенец Малмьо. Разградчани загубиха първия мач с 0:2, а в ответния двубой се бориха докрай и се наложиха с 2:1, но това се оказа недостатъчно.

ГРУПА А: Манчестър Сити, Пари Сен Жермен, РБ Лайпциг, Брюж

ГРУПА B: Атлетико Мадрид, Ливърпул, Порто, Милан

ГРУПА C: Спортинг Лисабон, Борусия Дортмунд, Аякс, Бешикташ

ГРУПА D: Интер, Реал Мадрид, Шахтьор Донецк, Шериф Тираспол

ГРУПА E: Байерн Мюнхен, Барселона, Бенфика, Динамо Киев

ГРУПА F: Виляреал, Манчестър Юнайтед, Аталанта, Йънг Бойс

ГРУПА G: Лил, Севиля, Залцбург, Волфсбург

ГРУПА H: Челси, Ювентус, Зенит Санкт Петербург, Малмьо

Жребий за ШЛ

източник: sofascore.com


Ето всички отбори в групите на ШЛ, разпределени по урни:

Първа урна: Челси (Англия), Виляреал (Испания), Атлетико Мадрид (Испания), Манчестър Сити (Англия), Байерн Мюнхен (Германия), Интер (Италия), Лил (Франция), Спортинг Лисабон (Португалия)

Втора урна: Реал Мадрид (Испания), Барселона (Испания), Ювентус (Италия), Манчестър Юнайтед (Англия), Пари Сен Жермен (Франция), Ливърпул (Англия), Севиля (Испания), Борусия Дортмунд (Германия)

Трета урна: Порто (Португалия), Аякс (Нидерландия), Шахтьор Донецк (Украйна), РБ Лайпциг (Германия), РБ Залцбург (Австрия), Бенфика (Португалия), Аталанта (Италия), Зенит Санкт Петербург (Русия)

Четвърта урна: Бешикташ (Турция), Динамо Киев (Украйна), Брюж (Белгия), Йънг Бойс (Швейцария), Милан (Италия), Малмьо (Швеция), Волфсбург (Германия), Шериф Тираспол (Молдова)


Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.