Нови осем двубоя предстоят тази вечер в Шампионската лига.

Мачовете са от петия кръг в груповата фаза на турнира и мога да дадат отговор на някои от въпросителните за класиралите се на осминафиналите отбори.

Какво стана в Шампионската лига?

Група А:

Базел - Манчестър Юнайтед

ЦСКА Москва – Бенфика от 19 часа

Манчестър Юнайтед държи първото място в групата с 12 точки, следват Базел и ЦСКА Москва с по 6, а Бенфика е с 0 точки на четвъртото място в групата. Юнайтед ще грабне първата позиция при хикс довечера.

Група В:

Андерлехт - Байерн Мюнхен

Пари Сен Жермен – Селтик

Лидер в група В е ПСЖ с 12 точки. Байерн Мюнхен заема втората позиция с 9 точки, Селтик е с 3, а Андерлехт е с 0 точки към момента. ПСЖ и Байерн вече си осигуриха място на 1/8-финалите в Шампионската лига.

Група С:

Атлетико Мадрид - Рома

Карабах – Челси  от 19 часа

В група С води Рома с 8 точки, следван от Челси със 7. Третото и четвъртото място са за Атлетико Мадрид с 3 и Карабах с 2 точки. Челси ще си осигури класиране на 1/8-финалите при успех тази вечер, както и Рома.

Група D:

Ювентус - Барселона

Спортинг Лисабон - Олимпиакос

Барселона е начело с 10 точки, а Ювентус е със 7. Спортинг Лисабон е с 4 в актива си, а четвърти е Олимпиакос с 1 точка. Дори хикс стига на каталунците за място на 1/8-финалите в турнира.