Манчестър Сити постигна драматичен обрат от 0:2 до 3:2 у дома срещу Лайпциг в група G на Шампионска лига. С победата „гражданите“ продължиха безупречния си актив в тази пресявка. „Небесносините“ на Пеп Гуардиола вече имат пет от пет победи срещу опонентите си в групата.

Германците взеха изненадващ аванс след голове на Лоис Опенда в 13-ата и 33-ата минута, с които стъписаха донякъде многомилионната селекция на Гуардиола.

Gulliver/GettyImages
68 снимки

Шампионът на Европа реализира три безответни попадения след почивката чрез Ерлинг Холанд, Фил Фодън и Хулиан Алварес, които се разписаха между 55-ата и 87-ата минута на двубоя.

Сити и Лайпциг си бяха осигурили класиране за следващата фаза още преди този кръг, като "небесносините" печелят първото място в групата след пет поредни успеха.

В другата среща Йънг Бойс победи с 2:0 пред собствена публика Цървена звезда след автогол на Коста Неделкович в осмата минута и попадение на Люин Блум точно 20 минути след това.

Швейцарците ще играят в Лига Европа през пролетта, докато сърбите отпадат от евротурнирите.