Бенфика се класира за осминафиналите на Шампионската лига след успех с 2:0 над Динамо Киев в последен мач от Група F. По този начин „лисабонските орли“ изхвърлиха Барселона от най-комерсиалния европейски клубен турнир.

Домакините стартираха агресивно и успяха да открият резултата в 16-ата минута, когато Роман Яремчук се възползва от отлично подаване в наказателното поле и нападателят отбеляза в десния ъгъл.

Добрата игра на Бенфика продължи и в 22-ата минута „орлите“ удвоиха преднината си. Жилберто получи в наказателното поле, след което реализира хладнокръвно в левия ъгъл.

Гостите опитаха да притиснат съперника си през второто полувреме, но Олександър Тимчик не успя да намери целта.

По този начин Бенфика достигна до елиминационната фаза, след като Байерн Мюнхен победи Барселона с 3:0 на „Алианц Арена“.