Отборът на Бенфика постигна изключителна победа над Атлетико Мадрид в мач от втория кръг на Шампионска лига. „Орлите” се наложиха по безапелационен начин над своя противник, който само преди няколко дни хвърли много сили в дербито на Мадрид срещу Реал, завършвайки 1:1.

В сряда вечер обаче, футболистите на Диего Симеоне бяха далеч от най-доброто си ниво и допуснаха четири безответни гола, записвайки едно от най-срамните си поражения в най-силния клубен турнир в Европа.

Головата фиеста на „Луж” в португалската столица стартира Керем Актюроглу в 13-ата минута. В началото на втората част „орлите” получиха правото да изпълнят дузпа, която Анхел Ди Мария превърна в гол за 2:0.

Бах направи резултата класически четвърт час преди края на редовното време, а крайният резултат бе оформен от Кьокчу от дузпа в 82-ата минута.