Бенфика победи Цървена звезда с 2:1 в мач от първия кръг на Шампионска лига. Възпитаниците на Бруно Лаже се разписаха през първото полувреме, преди Милсон да отбележи почетен гол.

Керем Актюроглуоткри резултата на стадион "Райко Митич" в Белград още в 9-ата минута. Полузащитникът шутира от движение от непосредствена близост на задна греда.

Преди почивката гостите удвоиха преднината си. Оркун Кьокджю се разписа от пряк свободен удар. В края на двубоя домакиинте успяха да се разпишат, като в 86-а минута Милсон съумя да отбележи попадение, което да върне надеждите на отбора му, но то не бе достатъчно за Цървена Звезда да спечели точки от този мач.

За Цървена Звезда предстои гостуване на Интер в следващия кръг от груповата фаза на Шампионската лига, докато Бенфика ще посрещне Атлетико Мадрид.