Бенфика спечели с убедителното 3:0 реванша срещу Динамо (Киев) от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. По този начин португалците безапелационно си гарантираха участие в груповата фаза на турнира, като общият резултат от двата мача е 5:0 в тяхна полза.

9 снимки

"Лисабонските орли" решиха всичко още през първото полувреме, когато отбелязаха и трите гола в съперниковата врата. Първото попадение отбеляза Николас Отаменди, който бе намерен с центриране в близост до вратата и от трудна позиция успя да отиграе топката с глава и да я вкара в мрежата за 1:0.

В 40-ата минута Рафа Силва се възползва от лошо върнат пас назад, отне топката и останал очи в очи с вратаря хладнокръвно удвои.

Три минути по-късно резултатът стана класически. Давид Нерес получи на границата на наказателното поле и с удар по земя намери далечния ъгъл на вратата за крайното 3:0.

Така Бенфика отново ще играе в Шампионската лига, докато Динамо ще се задоволи с място в групите на Лига Европа.