Бенфика победи с 2:0 Динамо Киев на стадиона в Лодз и направи огромна крачка към групите на Шампионска лига. "Лисабонските орли" решиха мача до почивката с голове на Жилберто и Гонсало Рамош.

Мачът се разви перфектно за Бенфика и португалците поведоха в 9-ата минута с точен изстрел на Жилберто. Атаката се пренесе от левия фланг към центъра, където Жоао Марио овладя топката и видя намиращия се на добра позиция Жилберто. Десният бек не се поколеба и с мощен удар направи безпомощен Георгий Бушчан.

Футболистите на Динамо опитаха няколко интересни атаки, като Виктор Циганков направи най-големия пропуск. В 37-ата минута обаче грешка в украинската защита позволи на Гонсало Рамош да се разпише.

Втората част отново премина под контрола на Бенфика, но до ново попадение не се стигна. Тимът от Киев също можеше да вкара на два пъти. Вратарят на португалците Одисеас Влаходимов пък на два пъти спаси удара на Олександър Караваев.