Отборът на Барселона победи с 2:1 Порто в мач от Група H на Шампионската лига. Така каталунците събират 12 точки - 3 повече от португалския гранд и Шахтьор Донецк.

БТА
20 снимки

Още в 6-ата минута каталунците имаха добра възможност, но Жоао Кансело прати топката встрани от целта. Две минути след това Рафиня стреля, но неговото изпълнение бе извадено от стража на Порто.

В 23-ата минута Мехди Тареми овладя топката след изпълнение на корнер и шутира, но ударът му не намери вратата на домакините.

Четири минути след това Порто успя да стигне до попадение, което обаче бе отменено заради засада.

В 30-ата минута пък гостите поведоха след гол на Пепе. Само две минути по-късно Жоао Кансело изравни.

Барса стигна до пълния обрат в 57-ата минута, след като Жоао Феликс прати топката в мрежата на гостуващия тим.

В 64-ата минута Роберт Левандовски се извиси над всички, за да стреля с глава, но топката мина далеч от целта.

Рафиня стреля в 78-ата минута, но Диого Коща успя да се намеси. Секунди след това и Жоао Кансело обстрелва вратата на гостите, но топката прелетя до десния страничен стълб.

В последната минута на редовното време Рафиня бе близо до гола. Добрата наемса на Диого Коща го лиши от попадението.