Барселона потвърди, че Серхи Роберто ще отсъства неопределено време от игра, след като получи контузия на бедрото при драматичната победа снощи при гостуването на Гранада на четвъртфиналите турнира за националната купа.

Роберто беше заменен принудително от Серджино Дест в 57-ата минута при успеха с 5:3 след продължения, след като "синьо-червените" наваксаха пасив от 0:2 в редовното време с късни голове в последните две минути.

Испанският национал вече пропусна 18 мача на каталунците през този сезон заради друга контузия на бедрото през ноември, последвана и от положителна проба за Ковид-19 през декември.

Според информации от местните медии той няма да бъде готов за първия осминафинал от Шампионската лига срещу Пари Сен Жермен на 16 февруари.