Байерн Мюнхен постигна пета поредна победа в груповата фаза на Шампионската лига. Баварците надвиха с 2:1 Динамо Киев като гост. Роберт Левандовски (14) и Кингсли Коман (42) бяха точни за германския хегемон, докато Денис Гармаш (70) се разписа за домакините.

С успеха германският хегемон събра 18 точки и спечели група Е. Динамо е на дъното с едва една точка.

Баварците днес бяха без куп основни футболисти. Под карантина продължават да са Никлас Зюле, Йосип Станишич, Йозуа Кимих, Ерик-Максим Чупо-Мотинг, Серж Гнабри, Джамал Мусиала и Микаел Кюзанс. Дайо Упамекано бе наказан, а Марсел Забитцер – контузен. Треньорът Юлиан Нагелсман беше записал само четирима полеви футболисти на пейката.

Байерн изигра силно първо полувреме, в което успа да изкове успеха си. През второто полувреме инициативата беше в Динамо, поради което Мануел Нойер на няколко пъти трябваше да се намесва решително.

Gulliver/GettyImages
23 снимки

В 14-ата минута баварците поведоха. Автор на гола стана Роберт Левандовски. Кингсли Коман проби отдясно и върна към Бенжамен Павар, който отправи удар. Иля Забарни опита да изчисти, но не се намеси добре, от което се възползва полският терминатор и със страхотна задна ножица матира вратаря. Това бе негов 9-и гол в турнира до момента. Десет минути по-късно Бушчан се намеси решително при центриране към Левандовски и му попречи да удвои.

В 30-ата минута Динамо можеше да изравни по куриозен начин. Буялский намери Циганков отдясно, който напредна. Горетцка опита да изчисти с шпагат, но насочи топката към вратата. Нойер пък не успя да я изрита, но гредата спаси баварците от изравнително попадение. Четири минути по-късно Забарний бе близо до това да порази собствената си врата след центриране на Томас Мюлер, но Бушчан внимаваше и улови.

В 35-ата минута Нойер се справи с коварен удар на Циганков от далечна дистанция, при който се получи рикошет в тялото на Ернандес. Четири минути по-късно Буялский получи отличен пас от Шкурин, поведе си топката и навлезе в наказателното поле, където падна след съприкосновение с Ернандес. Главният рефер Халил Мелер обаче даде сигнал играта да продължи.

В 42-ата минута Байерн до голяма степен си реши мача. Толисо проби през центъра и пусна хубав отдясно, където Мюлер пропусна топката за Коман. Френското крило овладя и със силен диагонален удар вкара за 0:2. В продължението на първата част Бушчан се справи с техничен удар на Толисо.

В началото на втората част Динамо можеше да намали. Витиньо намери Шапаренко пред наказателното поле. Халфът направи двойно с Буялский и отправи удар, който Нойер отрази. Топката отново се озова в Шапаренко, но пак вратарят на Байерн беше на ниво и изби с крак. В 65-ата минута Толисо отново опита да се разпише, но Бушчан отрази удара му от границата на наказателното поле.

В 70-ата минута Динамо се върна в мача. Витиньо намери Цинганков отдясно, който пусна към Гармаш в наказателното поле. Резервата на Динамо с прецизен удар между краката на Нойер намали резултата. Четири минути по-късно Сидорчук опита коварен удар от границата на наказателното поле, който Нойер изби. След това няколко играчи на домакините се разминаха с топката.

В 79-ата минута Буялский свали в наказателното поле за Циганков центриране отдясно на Караваев, но халфът не намери очертанията на вратата.

Динамо Киев  - Байерн 1:2

0:1 Роберт Левандовски (14)

0:2 Кингсли Коман (42)

1:2 Денис Гармаш (70)

Динамо Киев: 1. Георгий Бушчан, 5. Серхий Сидорчук /к/, 10. Микола Шапаренко, 14. Карлос де Пеня (46 - 19. Денис Гармаш), 15. Виктор Циганков, 16. Виталий Миколенко, 25. Илия Забарний, 29. Виталий Буялский, 34. Олександр Сирота, 73. Иля Шкурин (46 - 22. Витиньо), 94. Томаш Кедзиора (76 - 20. Олександър Караваев)

Резерви: 71. Денис Бойко, 7. Бенямин Вербич, 8. Володимир Шепелиев, 9. Ерик Рамирес, 14. Артьом Шабанов, 17. Бохдан Леднев, 18. Олександър Андриевски, 19. Денис Гармаш, 20. Олександър Караваев, 22. Витиньо, 28. Владислав Кулах, 99. Денис Антюх

Треньор: Мирча Луческу

Байерн: 1. Мануел Нойер, 5. Бенжамен Павар, 8. Леон Горетцка, 9. Роберт Левандовски, 10. Лерой Сане (87 - 3. Омар Ричардс), 11. Кингсли Коман (67 - 22. Марк Рока), 19. Алфонсо Дейвис, 21. Люка Ернандес (46 - 20. Буна Сар), 23. Танги Нианзу (85 - 40. Малик Тилман), 24. Корентен Толисо, 25. Томас Мюлер

Резерви: 26. Свен Улрайхт, 36. Кристиян Фрюхтл, 3. Омар Ричардс, 20. Буна Сар, 22. Марк Рока, 40. Малик Тилман

Треньор: Юлиан Нагелсман

Ж.к: Микола Шапаренко (Динамо); Буна Сар (Байерн)

Съдия: Халил Умут Мелер

Стадион: „Олимпийски”