Полузащитникът на Байерн Мюнхен Томас Мюлер ще пропусне предстоящите сблъсъци в Шампионската лига срещу Ливърпул. Той получи червен картон в мача срещу Аякс от груповата фаза на турнира, а днес от щаба на „баварците“ официално обявиха, че няма да могат да разчитат на него двата мача срещу „червеините“ от „Анфийлд“. Сблъсъкът между Байерн и Ливърпул се смятан за най-голямото дерби в тази фаза на надпреарата.

В 75-ата минута на мача между Байерн и Аякс Мюлер буквално налетя върху главата на защитника Николас Таляфико, а съдията незабавно му показа червен картон.

В мача от 6-ия кръг в груповата фаза на Шампионската лига Байерн не успя да победи Аякс и завърши 1:1, като холандците изравниха резултата в последните минути. Въпреки това Байерн продължи като първи в групата, а холандците като втори.