Отборът на Атлетико Мадрид ще гостува на Манчестър Сити в четвъртфиналите в Шампионската лига без защитника Хосе Хименес, съобщава испанският вестник „Марка“.

27-годишният уругваец се контузи по време на мача с Алавес в събота от 30-ия кръг на Ла Лига. Атлетико победи с 4:1 при домакинството си, а Хименес бе заменен в последните минути на срещата.

Футболистът премина серия от медицински тестове в неделя, но те са показали, че той няма да може да пътува за Англия и вземе участие в двубоя с Манчестър Сити утре вечер. Реваншът от четвъртфиналите на Шампионската лига ще се играе в Мадрид на 13 април.

Тимът на Атлетико Мадрид заема третото място във временното класиране в испанския шампионат с 57 точки колкото има и вторият Барселона, но каталунците са с мач по-малко. Лидер е отборът на Атлетико Мадрид с 69 точки в актива си.