Астън Вила спечели с 3:0 като гост на Йънг Бойс на старта на Шампионската лига. Двубоят в Берн бе ръководен от българска съдийска бригада с главен рефер Георги Кабаков и помощници Мартин Маргаритов и Диян Вълков. Радослав Гидженов бе четвърти съдия.

Юри Тилеманс даде преднина на гостите в 27-ата минута, а Джейкъб Рамзи удвои в 38-ата при завръщането на Астън Вила в най-авторитетния клубен турнир след 41-годишно прекъсване.

В 43-тата минута Оли Уоткинс прати топката за трети път във вратата на домакините, но попадението бе отменено след намесата на ВАР заради игра с ръка на нападателя. Георги Кабаков отмени втори гол на Вила след почивката на Джон Дуран отново за игра с ръка.

Амаду Онана оформи крайното 3:0 за Астън Вила четири минути преди края.

В новия формат на Шампионска лига всички 36 отбора ще изиграят по осем мача срещу различни съперници - четири у дома и четири гостувания. Първите осем в общото класиране продължават на осминафиналите, а от 9-о до 24-о място ще играят допълнителни плейофи за определяне на останалите осем осминафиналисти.