Отборът на Аякс напердаши здраво гостуващия на „Йохан Кройф Арена“ тима на Борусия Дортмунд, след като го отнесе с 4:0 в двубой от група „С“ на Шампионската лига.

Gulliver/GettyImages
71 снимки

Домакините поведоха в резултата още в 11-ата минута, когато Марко Ройс си отбеляза автогол след изпълнен от Душан Тадич пряк свободен удар.

Аякс удвои своя аванс в 25-ата минута, когато Дейли Блинд удвои с първия си гол за сезона, след като засече подаване на Себасиан Алер.

През втората част амстердамци продължиха да доминират и отбелязаха нови две попадения. Антъни вкара за 3:0 в 57-ата минута след ново подаване на Алер, който пък оформи кайния резултат в 72-ата минута.

С успеха нидерландския гранд събра 9 точки на върха, докато Борусия остана на второто място с 6. Третото място е за Спортинг Лисабон с 3, а на дъното без актив е турския Бешикташ. В следващия кръг на 3 ноември „жълто-черните“ отново игрят с Аякс, но на „Сигнал Идуна Парк“ и със сигурност ще гонят реванш.