Отборът на Зенит победи с 3:1 Бенфика в мач от груповата фаза на Шампионска лига. В 22-ата минута Артьом Дзюба откри резултата. В 70-ата минута Рубен Диаш имаше нещастието да си отбележи автогол при опит да отклони центриране. Осем минути по-късно Сардар Азмун отбеляза за 3:0, а в 85-ата минута Раул де Томас реализира почетно попадение за Бенфика, оформяйки крайното 3:1.

Срещата започна ударно, като още в 3-ата минута Сардар Азмун нанесе добър удар по трева, но Одисеас Влаходимос направи фамозно спасяване.

В 5-ата минута Харис Сеферович демонстрира добра ориентация в наказателното поле, достигайки до центриране от ъглов удар, но не успя да насочи добре топката и тя премина встрани от дясната греда.

В 10-ата Мело Дъглас си освободи празно пространство и шутира от средно разстояние, но топката премина над напречната греда.

Резултатът бе открит в 22-ата минута, когато Артьом Дзюба си освободи простанство в наказателното поле и със страхотен завършващ удар намери долния десен ъгъл на вратата.

Само две минути по-късно Зенит имаше шанса да удвои преднината си, но Олег Шатов изпрати удара си на сантиметри от лявата греда.

В края на първата час Себастиан Дриуси овладя точен пас и шутира инстинктивно към вратата, но ударът му бе неточен.

Вратарят на Бенфика бе принуден да извършва спасяване още в началото на втората част, парирайки опита на Сердар Азмун, който овладя прецизен пас в наказателното поле, но не успя да преодолее Влаходимос.

В 70-ата минута Рубен Диаш имаше нещастието да си отбележи автогол, опитвайки се до отклони центриране в малкото наказателно поле. Секунди по-късно реферът реши да прегледа ситуацията с ВАР, но след консултацията Карлос Дел Серо потвърди първоначалното си решение и резултатът стана 2:0.

Малко по-късно Сердар Азмун извърши страхотен индивидуален рейд и финтира елегантно вратаря, изпращайки топката в мрежата му.

Пет минути преди края на срещата Раул де Томас отбеляза за Валенсия и оформи крайния резултат чрез великолепен удар в горния ляв ъгъл на вратата на Андрей Лунев.

Зенит и Бенфика са част от група G на Шампионската Лига. Класирането в групата изглежда така: