Руският гранд Зенит Санкт Петербург стигна до много важна победа в хода си на груповата фаза на Шампионската лига, надделявайки над Олимпик Лион с 2:0 на „Газпром Арена”. Успехът направи така, че тимът на Сергей Семак записа седма точка и е трети след изиграването на пет мача, колкото има и вторият Олимпик Лион. В другия мач от рунда РБ Лайпциг среща Бенфика.

В 42-ата минута Сантос центрира много добре от ъглов удар, а голмайсторът Артьом Дзюба прониза френската врата с глава, като дори не отскочи за топката.

В 84-ата минута пък Могомед Оздоев сложи точка на спора в Санкт Петербург след удар от средна дистанция.

В последния кръг от груповата фаза Зенит ще гостува на Бенфика, докато Лион ще приеме лидера РБ Лайпциг.