Рома се наложи с 2:1 при домакинството на Порто, на „Олимпико“, в първия осминафинален мач от Шампионската лига. В герой за „джалоросите“ се превърна Николо Дзаниоло, който отбеляза и двете попадения. Порто все пак запази своите шансове за реванша на „До Драгао“ с гол на Адриан Лопес.

Рома може да съжалява повече, че не постигна по-убедителен успех и не взе по-добра преднина преди ответната среща. Италианският отбор създаде по-опасните положения, но Икер Касияс се намеси на няколко пъти решаващо.

Икер Касияс записа своя мач номер 174 в Шампионска лига.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Емилиано Сала, който загина над ламанша.

През първото полувреме двата отбора играха изключително предпазливо и нито един от двата тима не предприе излишни рискове. "Джалоросите" все пак имаха лес превес и създадоха по-интересните ситуации пред вратата на Икер Касияс.

Един Джеко организира бърза контраатака за Рома в 11-та минута. Босненският футболист се опита да комбинира със свой съотборник в наказателното поле на Порто, но Ясин Брахими се бе върнал да подсигури своите съотборници в защита и успя да изчисти топката в корнер.

Порто успя да създаде напрежение в наказателното поле на Рома в 30-та минута. Отавио взаимодейства с Фернандо, който шутира, но Антонио Миранте внимаваше и спаси.

Един Джеко стреля с глава в 35-та минута, но изпрати топката над напречната греда на вратата на Икер Касияс.

Най-сериозното положение през първото полувреме бе в 37-та минута и бе създадено пред вратата на Икер Касияс. Един Джеко финтира Едер Милитао в наказателното поле на Порто, след което стреля, но топката се спря в десния стълб на вратата на Касияс.

Рома организира добра атака в 50-та минута, когато Николо Дзаниоло подаде към Брайън Кристанте, който финтира защитник на Порто и отправи много опасен удар, но Икер Касияс спаси.

Алекс Телеш центрира от корнер в наказателното поле на Рома в 57-та минута, след което Перейра стреля с глава, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Антонио Миранте.

Лоренцо Пелегрини отправи далечен удар в 62-та минута, но Касияс направи рутинно спасяване.

Ясин Брахими получи контузия и бе сменен принудително в 68-та минута.

Рома поведе в 70-та минута, когато Стефан Ел Шаарауи подаде към Един Джеко, който продължи към Николо Дзаниоло, а той с много премерен удар вкара топката в десния ъгъл на вратата на Икер Касияс.

Николо Дзаниоло бе близо до реализирането на втори гол в мача в 75-та минута, когато стреля от малък ъгъл, но Касияс спаси.

Все пак Рома поведе с 2:0 в 76-та минута, а Дзаниоло отбеляза втори гол. Един Джеко отправи много хубав удар от границата на наказателното поле на Порто, а топката срещна десния стълб на вратата на Икер Касияс. След това отбитата топка попадна в Николо Дзаниоло, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

Порто бързо успя да намали своето изоставане. В 79-та минута Адриан Лопес бе изведен зад отбраната на Рома, след което върна към Тикиньо Соареш. Соареш се опита да стреля, но вместо това се получи страхотен извеждащ пас към Адриан, който след това прати топката във вратата на Антонио Миранте.

Порто можеше да изравни резултата в 83-та минута, когато след удара на Ектор Ерера от разстояние, топката профуча на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Антонио Миранте.

В добавеното време на срещата пред Александър Коларов се откри добра възможност, сърбинът отправи много мощен удар, но Икер Касияс спаси.