Отборът на Барселона победи Борусия Дортмунд с 3:1 в дербито от група F на Шампионската лига. Луис Суарес откри резултата в 29-ата, а капитанът Лионел Меси удвои в 33-ата минута. Антоан Гризман направи резултатът класически в 67-ата минута. Все пак Джейдън Санчо вкара почетно попадение в 77-ата минута. За повече обаче гостите нямаха време и сили. Така "каталунците" си осигуряват класирането за елиминационнта фаза, като също така печелят и групата си. Германците обаче ще трябва да треперят в последния си двубой, след като в другата среща от групата тази вечер Интер победи с 3:1 като гост Славия Прага.

Барселона изигра силен двубой, в който показа скорстта си и заслужено стигна до успеха. Вечерта за капитана на тима Лионел Меси беше специална, тъй като той изигра своя мач №700 за "каталунците" във всички турнири. Той го ознаменува и с гол №114 в Шампионската лига. При Борусия нещата не седат толкова добре, защото участието им на пролет в Турнира на богатите е под сериозна въпросителна. Те ще трябва да спечелят домакинството си на Славия Прага и да се надяват Интер да не спечели срещу Барса в Торино.

БАРСЕЛОНА – БОРУСИЯ ДОРТМУНД 3:1

1:0 Луис Суарес 29'

2:0 Лионел Меси 33'

3:0 Антоан Гризман 67'

3:1 Джейдън Санчо 77'

Гостите имаха възможност да излязат напред в резултата още при първата си атака. Във втората минута грешка на Ракитич постави началото на контраатака на "вестфалци" чрез Ашраф Хакими. Вратаря Марк-Андре тер Стеген изби неговото центриране, но топката попадна в Нико Шулц и само добрата намеса на Самюел Юмтити предотврати попадение.

В 10-ата минута Лионел Меси стреля от фаул, но в стената. Две минуте след това Усман Дембеле от малък ъгъл се опита удар, но без проблеми за Роман Бюрки.

В 22-ата минута Меси изведе Суарес, който отбеляза, но попадението беше правилно отменено заради засада.

Четири минути по-късно Дембеле получи разтежение и трябваше да бъде заменен принудително от Антоан Гризман.

В 29-ата минута Барса стигнаха до попадение. Влезлият преди само няколко минути Антоан Гризман подаде топката на Меси, който с едно докосване успя да намери Суарес и хладнокръвно реализира за 1:0.

В 32-ата минута „каталунците“ имаха претенции за дузпа. Гризман проби в наказателното поле и беше съборен, но главният съдия Клеман Тюрпен не отсъди наказателен удар.

Само 60 секунди по-късно поредна грешка в защитата на гостите подари втори гол за Барса. Матс Хумелс подари топката на Франки Де Йонг, който пък подаде на Суарес, а уругваецът веднага намери Меси в наказателното поле. Аржентинецът стреля по диагонала и отбеляза – 2:0.

В последните минути на първата част се стигна до интересен момент. Суарес неволно уцели в главата съдията Тюрпен и го повали на тревата. Играта беше спряна за около минута, докато съдията успее да се съвземе от удара. Така приключи и първото полувреме при резултат 2:0.

На почивката наставникът на "жълто-черните" Люсиен Фавър извърши първата си промяна. В игра се появи Джейдън Санчо, който замени Нико Шулц.

Още в първата си атака за второто полувреме Барселона можеше да стигне и до трети гол. Меси изведе добре в наказателното поле Гризман, който стреля силно, но право в тялото на вратаря Роман Бурки.

Пет минути след това Меси получи жълт картон за симулация, след като падна в наказателното поле, търсейки дузпа. Дори и след проверка с ВАР такава не бе отсъдена.

В 61-ата минута Юлиан Брандт получи добро подаване на границата на вратарското поле и опита да промуши топката между краката на Тер Стеген, който обаче реагира бързо и предотврати гол в своята врата.

В 67-ата минута Де Йонг подаде на Меси, който напредна и на набралия скорост Гризман. Французинът стреля силно и не остави шансове на Бюрки - 3:0. Това бе и първи гол за него в Шампионската лига с екипа на „каталунците“.

15 минути преди края на редовното време Меси стреля от пярко свободен удар от почти същата позиция, от която Дибала снощи донесе успуха на Ювентус на Атлетико Мадрид. Топката обаче срещна напречната греда и излезе в аут.

Шест минути след това Дан-Аксел Загаду замени Лукш Пишчек в състава на "вестфалци".

Все пак в 77-ата минута Борусия стигна до гол във вратата на Барса. Джейдън Санчо овладя добро подаване на Брандт и със силен удар с левия крак опъна мрежата на немския страж на „каталуниците“.

Веднага след гола Валверде реагира и направи промяна. Артуро Видал се появи на терена за сметка на Иван Ракитич. Пет минути преди края на срещата и Марио Гьотце влезе в игра, заменяйки Юлиан Вайгъл.