Спортинг Лисабон разби с 3:0 като гост Айнтрахт Франкфурт в мач от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. „Лъвовете” вкараха три попадения през втората част, дело на Маркъс Едуардс (65), Франсиско Тринкао (67) и Нуно Сантош (82)

Срещата започна с добра възможност за домакините, но Рандал Коло Муани пропусна. В 12-ата минута Маркъс Едуардс падна в наказателното поле след съприкосновение с Кристофер Ленц. Първоначално главният рефер посочи бялата точка, но след намесата на ВАР отмени решението си, след като видеоповторението показа, че англичанинът симулира.

В края на първата част Коло Муани се озова на стрелкова позиция, но Антонио Адан успя да спаси.

В 65-ата минута португалският гранд откри резултата. Хидемаса Морита навлезе в наказателното поле и намери Едуардс на дузпата. Офанзиният футболист успя да отправи удар, който се оказа неспасяем за Кевин Трап – 0:1.

Само две минути по-късно „лъвовете” удвоиха аванса си. Едуардс с чудесен пас изведе Франсиско Тринкао на стрелкова позиция, а крилото от 6-7 метра нямаше как да сбърка, след като беше оставен непокрит от защитата на „орлите”.

В 82-ата минута Спортинг вкара и трети гол. Педро Поро асистира на Нуно Сантош, а нападателят отблизо оформи класиката за гостите.