Отборът на Барселона и Славия Прага изиграха безличен двубой, който завърши 0:0. "Каталунците" записаха втори пореден разочароващ мач, след като през уикенда загубиха от Леванте в Ла Лига. Като цяло двата тима не показаха много идеи в нападение, като срещата ще се запомни най-вече с двата правилно отменени гола за двата тима заради засади. След това равенство тимът на Ернесто Валверде остава на първа позиция с 8 осем точки, докато Славия остават последни с две.

Първата по-опасна ситуация дойде в 6-ата минута, когато Петер Оляинка нахлу отдясно и опита да центрира. Топката обаче рикошира в крака на Клеман Лангле и за малко да излъже вратаря Марк-Андре тер Стеген, но в последният момент той протегна ръка и изби, след което и френският защитник трябваше да изчисти.

В 11-ата минута Нелсон Семедо беше изведен сам срещу вратаря и стреля по земя, но вратаря Ондрей Колар изби с крак.

Три минути по-късно Жерард Пике получи първия жълт картон в мача. Той загуби топката и трябваше да прави нарушение, за да спре опасна контра за чехите.

В 27-ата Олаинка премина покрай Семедо и центрира към точката за дузпа, Николае Станчу стреля, но в аут.

В 33-ата минута отново Станчу стреля от пряк свободен удар, но отново топката премина покрай гредата.

Две минути след това Лионел Меси тръгна тръгна на пробив, напредна до границата на наказателното поле и реши да стреля. Топката обаче премина на сантиметри от вратата на Коларж, който само изгледа топката.

В 43-ата Артуро Видал отне топката и подаде към Меси, който реши да стреля под ъгъл, но вратарят Коларж изчисти в корнер. След неговото изпълнение Пике стреля с глава и отново стражът на гостите успя да спаси.

В минутката добавено време на първата част Славия отбеляза, но голът беше отменен зради засада.

За началото на втората част наставникът на „каталунците“ Ернесто Валверде замени Жорди Алба със Сержи Роберто.

В 49-ата минута Меси стреля от пряк свободен удар, но насочи топката над гредата.

В 55-ата минута Усман Дембеле изведе сам срещу вратаря Сержи Роберто, но стреля право в тялото на стража.

Три минути по-късно Меси получи топката и излезе сам срещу вратаря, но реши да подава към Артуро Видал, който вкара на празна врата. Попадението обаче не беше зачетено заради засада на аржентинеца. И ВАР потвърди решението за засада.

В 65-ата минута на терена се появи младия Ансу Фати, който замени Усман Дембеле.

В 77-ата минута Ансу Фати подаде към Меси, който от пет метра стреля към вратата, но вратарят на чехите се намеси блестящо.

В 83-ата минута Видал не успя да намери Гризман след груба грешка в центъра за чехите.

БАРСЕЛОНА - СЛАВИЯ ПРАГА 0:0

Стартови състави на двата отбора:

Барселона (4-3-3): 1. Мак-Андре тер Стеген – 2. Нелсон Семедо, 3. Жерард Пике, 15. Клеман Лангле, 18. Жорди Алба – 21. Франки де Йонг, 5. Серхио Бускетс, 22. Артуро Видал – 10. Лионел Меси (к), 17. Антоан Гризман, 11. Усман Дембеле

Старши треньор: Ернесто Валверде

Славия Прага (4-3-1-2): 1. Ондрей Колар – 18. Ян Борил, 25. Михал Фридрих, 15. Ондрей Кудела, 5. Владимир Куфал – 27. Ибрахим Траоре, 22. Томаш Сучек (к), 23. Петр Севчик – 7. Николае Станчу – 9. Петер Оляника, 28. Лукас Масопуст

Старши треньор: Индрих Търпишовски

Главен съдия: Майкъл Оливър, Англия

Стадион: „Камп Ноу“, Барселона, Испания