Шампионът на Австрия Ред Бул Залцбург е съвсем близо до осминафиналите в Шампионската лига след победа с 3:1 над германския Волфсбург.

С успеха "биковете" вече имат 7 точки от първите си три мача в група "G" и водят с 5 пред испански Севиля и Волфсбург и с 6 точки пред френския Лил. По-късно днес шампионите на Франция приемат Севиля.

Германският национал Карим Адейеми даде преднина на Ред Бул още в третата минута на мача, но в 15-ата Лукас Нмеча изравни с удар с глава.

До почивката играта бе равностойна, но след паузата домакините наложиха много сериозен натиск и логично стигнаха до нови два гола чрез Ноа Окафор.

В 65-ата минута швейцарецът показа най-голяма съобразителност и вкара при едно разбъркване за 2:1 за Ред Бул, а отново той оформи крайното 3:1 в 77-мата минута след кошмарна грешка при изпълнение на корнер от страна на защитата на Волфсбург.