Испанският Севиля триумфира над гостуващия френски Рен, след като го победи с 1:0 в пореден мач от груповата фаза на Шампионската лига. В герой за андалусците се превърна нападателят Люк де Йонг, който вкара победния гол в 56-ата минута и победата изравни севилци с Челси на първите две места, като двата тима са с по четири точки.

Тимът от „Рамон Санчес Писхуан” беше далеч по-силният от двата отбора, но през първата част пропуснаха редица шансове за откриване на резултата. В самото начало на срещата Мунир Ел Хадади намери гредата на Рен, след което дойдоха редицата пропуски за отбора на Жулен Лопетеги.

Така се стигна до 56-ата минута, след като Акуня достави топката за Де Йонг, който от средна дистанция наказа французите.