Севиля постигна много важна победа с 2:0 у дома срещу Волфсбург и запази шансове за класиране в следващата фаза на Шампионската лига. Срещата беше от група G. Жоан Жордан откри резултата в  13-ата минута, а дълбоко в добавеното време Рафа Мир оформи крайния резултат.

Gulliver/GettyImages
8 снимки

С успеха испанският тим събра 6 точки и заема трето място във временното класиране. "Вълците" са последни с точка по-малко. Лидер е Лил с 8 точки, а втори е Залцбург със седем точки. В последния кръг Севиля гостува на Залцбург, а Волфсбург приема Лил.

Андалусци започнаха по-добре мача и в 13-ата минута излязоха напред в резултата. Иван Ракитич центрира, а в наказателното поле Жоан Жордан с глава се разписа за 1:0. В седмата минута на добавеното време тимът на Хулен Лопетеги сложи точка на спора. Рафа Мир се възползва от подаване на Лукас Окампос в наказателното поле, за да вкара за 2:0.