Рейнджърс и ПСВ Айндховен не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 2:2 в първи двубой от плейофния кръг в Шампионската лига. Абдала Сима откри за домакините в 45-ата, но Ибрахим Сангаре изравни в 61-ата минута. Шотландците отново поведоха в 76-ата чрез Раби Матондо, но Люк де Йонг оформи крайното 2:2 десет минути преди края на редовното време.

Въпреки че нидерландците бяха по-добрия отбор през първата част, домакините от Шотландия стигнаха до гол. Това направи Абдала Сима секунди преди края на редовното време след грешка на Ибрахим Сангаре.

След почивката двата тима продължиха да играят открит футбол на високо темпо, което логично доведе до падането на нови три гола.

В 61-ата минута именно Сингаре изкупи грешката си и изравни след асистенция а Йохан Бакайоко, но Рейнджърс отново излезе напред в резултата чрез Раби Матондо, който се възползва от подаване на Сирел Десерс.

В крайна сметка обаче ПСВ се добра до равенството десет минути преди края на редовното време след попадение на ветерана Люк де Йонг.

Точно преди година двата отбора се срещнаха в същата фаза, като първият мач отново бе в Глазгоу и завърши именно при резултат 2:2. В ответния двубой шотландците спечелиха минимално с 1:0 и продължиха напред към същинската фаза на Шампионска лига.

Реваншът в Нидерландия ще бъде на 30-и август, сряда, от 22:00 българско време.