Борусия Дортмунд си тръгна с класическа победа 3:0 от гостуването на Брюж в мач от група F на Шампионската лига. И трите гола бяха отбелязани през първото полувреме - на два пъти се разписа Ерлинг Халанд (18, 32), а преди това и Торган Азар (14).

Още в 14-ата минута стражът на Брюж Миньоле не успя да избие центриране на Дилейни и Азар откри резултата.

Четири минути по-късно резултатът стана 0:2. Витцел подаде с глава към Халанд, чийто първи удар бе спасен от  Миньоле, но при добавката норвежецът беше безмилостен.

В 23-ата минута домакините пропуснаха да върнат интригата, след като Рууд Вормер не успя да преодолее вратаря на гостите Роман Бюрки.

Халанд обаче за пореден път демонстрира головия си нюх и в 32-ата минута направи 0:3, получавайки топката на  празна врата от Мюние.

През второто полувреме двубоят се доиграваше и до нови голове не се стигна.