Отборът на РБ Лайпциг тръгна с победа в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като спечели с 2:0 над турския шампион Истанбул Башакшехир в двубой от група Н. И двете попадения отбеляза Анхелиньо в рамките на четири минути.

Резултатът беше открит след грешка на турския тим при изнасянето на топката. Топката попадна в Кевин Кампъл, който центрира в наказателното поле, където Анхелиньо успя да се справи с двама защитници на Истанбул ББ и реализира – 1:0.

Четири минути след това „биковоте“ нанесоха и втори удар. Топката беше отнета в средата на терена. След това тя попадна в Кристофър Нкунку, който напредна и подаде към непокрития Анхелиньо в пеналта, а той с удар с левия крак я прати в мрежата за крайното 2:0.

В следващия кръг футболистите на Юлиан Нагелсман гостува на Манечстър Юнайтед, докато турският шампион приема Пари Сен Жермен.

РБ ЛАЙПЦИГ – ИСТАНУЛ БАШАКШЕХИР 2:0

1:0 Анхелиньо 16’

2:0 Анхелиньо 20‘