Отборите на Севиля и Залцбург завършиха при резултат 1:1 първия си мач от Група G на Шампионска лига. В двубоя имаше общо четири отсъдени дузпи, един червен картон и твърде много високо напрежение.

Юсеф Ен Несири пропиля първата възможност за своя тим, а само седем минути по-късно Диего Карлош влезе грубо в краката на противник и подари дузпа на Залцбург. Карим Адейеми обаче бе неточен и нулевото равенство се запази.

В 20-ата минута Хесус Навас също не прецени действията си и последва нов наказателен удар за гостите. Този път Лука Сучич се справи и изведе своя тим напред в резултата.

Агресивната игра на Севиля продължи и след 36 минути игра бе отсъдена нова дузпа. Отново Лука Сучич застана на бялата точка, но този път ударът му срещна дясната греда.

За финал на първата част станахме свидетели на още една дузпа. Играч на Севиля бе съборен в наказателното поле и даде възможност на Иван Ракитич да върне равенството в мача.

Само пет минути след подновяването на играта Юсеф Ен Несири получи втори жълт картон, респективно червен, и остави отбора си с човек по-малко.

Войната продължи до самия край на двубоя, като само в последните десет минути бяха показани нови 5 жълти картона.

В крайна сметка мачът завърши при резултат 1:1 и двата отбора взеха по точка от сблъсъка.