Отборът на Истанбул Башакшехир нанесе първа загуба за Манчестър Юнайтед в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като ги победиха с резултат 2:1 в мач от група H на Шампионската лига. Демба Ба откри резултата в 13-ата, а в 40-ата минута Един Висшча удвои. Антони Марсиал намали изоставането на своя тим в 43-ата минута, но до нови попадения през втората част не се стигна.

Въпреки тази загуба "червените дяволи" остават начело в класирането в групата с 6 точки, докато Истанбул остават последни с 4 пункта. На 24 ноември предстои отново двубой между двата тима на "Олд Трафорд".

Първата по-интересна ситуация дойде в петата минута, когато Хари Магуайър намери с чудесен дълъг пас Бруно Фернадеш отдясно в наказателното поле. Португалецът опита мигновен изстрел от труден ъгъл по диагонала, но прати топката доста неточно встрани.

В десетата минута Дони ван де Беек намери Люк Шоу, който нанесе опасен удар, но топката мина покрай вратата. Минута след това Денис Тюрюк комбинира с капитана Един Висшча пред наказателното поле на Юнайтед и последният опита силен изстрел, но над вратата на Дийн Хендерсън.

В 13-ата минута домакините откриха резултата след груба грешка на играчите на „червените дяволи“. Висшча изчисти топката от своето наказателно поле, но това се получи като извеждащ пас за Демба Ба, който беше оставен сам на централния кръг в своята половина. Нападателят напредна сам срещу вратаря и с хубав изстрел покрай Хендерсън реализира – 1:0.

В следващите минути Манчестър Юнайтед наложи териториален натиск, но рядко стигаше до нещо по-опасно в наказателното поле. Домакините пък седяха компактно в защита и разчитаха на дълги топки, които обаче се оказваха ефективни, защото защитниците на англичаните се затрудняваха с тях, като се стигна до още една, две по-опасни ситуации пред тяхната врата.

В 32-ата минута Даниел Алексич засече с глава отлично центриране в наказателното поле отляво, но топката попадна в ръцете на Хендерсън.

Осем минути след това домакините нанесоха втори удар по своя опонент. Хуан Мата сбърка на левия фланг, като Денис Тюрюч успя да му отмъкне топката, напредна добре и отправи пас по тревата. Топката стигна до Висшча, който без забавяне заби топката във вратата на Хендерсън за втори път.

В 43-ата минута обаче "червените дяволи" успяха да се върнат в мача. Фернандеш намери на лявото крило Люк Шоу, който центирар в наказателното поле, а около точката за дузпа Антони Марсиал успя да се вклини между Мартин Шкъртел и Александур Епуреану и с глава намали изоставането на своя тим - 2:1.

На почивката мениджърът на Юнайтед Оле Гунар Солскяер пусна в игра Скот МакТоминей на мястото на Аксел Туанзебе.

В първите 10-ина минути на втората част отново "червените дяволи" владееха повече топката, но до някакви опасности пред вратата на Мерт Гюнок не се стигна.

В 56-ата минута обаче гостите получиха право да изпълнт опасен пряк свободен удар пред наказателното поле на Истанбул. Зад топката застана Бруно Фернадеш, който преодоля стената, но стражът на домакините улови.

Точно след час игра на терена се появиха Единсон Кавани и Пол Погба, които замениха съответно Хуан Мата и Дони ван де Беек. В 76-ата минута в игра се появиха още Мейсън Грийнууд и Тимоти Фосу-Менса, които замениха Маркъс Рашфорд и Аарън Уан-Бисака.

До края на срещата нещата на терена не се промениха – Юнайтед владееше топката, но до голови ситуации не се стигаше.

Едва в заключителните секунди те бяха близо до изравняване, но удар с глава на Магуайър бе изчистен от голлинията от Епуряну. След изпълнения корнер след това МакТоминей стреля с глава, но в аут.