За втори пореден път през месец септември отборът на Тотнъм профука аванс от два гола и завърши наравно – 2:2. След този сценарии на 1-и септември срещу Арсенал, то този път „шпорите” направиха 2:2 с Олимпиакос в Пирея. Хари Кейн откри резултата за лондончани в 26-ата, а четири по-късно Хари Кейн от дузпа удвои. Даниел Поденс намали актива на Тотнъм в 44-ата, а Матийо Валбуена в 54-ата минута от дузпа изравни резултата в южната ни съседка. Другите тимове от група В - Байерн Мюнхен и Цървена звезда, ще определят по-добрия по-късно в сряда вечер.

Първата опасност на „Йоргос Караискакис” дойде в шестата минута, когато Валбуена напредна отдясно, задминавайки Дейвис. Халфът позатвори ъгъла си за шут, но опита технично да преодолее сънародника си Лорис, който обаче го спря. Две по-късно Ндомбеле загуби топката и Поденс напредна през Вертонген. Той отправи изстрел, който рикошира в белгийския бранител, но Лорис закова топката.

В 19-ата минута пък Поденс отправи удар от въздуха, а топката се отби в страничната греда на Тотнъм Хотспър.

В 25-ата минута пък Мериа препъна Хари Кейн, който дриблира покрай него, а реферът веднага посочи бялата точка. Именно Кейн застана зад топката и непоколебимо откри резултата – 1:0.

Пет по-късно финалистът в ШЛ поведе с два гола, след като Дейвис се пребори вляво за кълбото и видя бразилеца. Той влезе в наказателното поле и стреля силно, неоставяйки никакви шансове на стража на гърците – 2:0.

В 43-ата минута Деле Али можеше да приключи своята 14-мачова суша без гол, но далечният му удар бе уловен от вратаря Хосе Са. Миг по-късно „пирейците” намалиха резултата, след като Валбуена комбинира добре с Поденс, който със силен диагонален изстрел направи Лорис безпомощен.

Пет минути след старта на второто полувреме Деле Али реализира попадение след пас на Кристиан Ериксен, но лайнсменът вдигна флага си за засада и голът бе отменен. В 52-ата минута пък Ян Вертонген препъна Валбуена в наказателното поле, а реферът показа бялата точка. Точно Валбуена застана зад топката и успя да изравни резултата – 2:2.

След изравняването на реузлтата Тотнъм опита да си върне актива, а пропуски набързо направиха Деле Али и Хари Кейн. В 75-ата минута Поденс спринтира през Дейвис и подаде на Бензия. Той стреля от 20-ина метра, но топката прелетя над напречната греда.

В добавеното време пък Лорис можеше да остави успеха в Пирея, след като увисна при центриране, но за негово щастие Бен Дейвис го покри и изби в корнер.

В следващия рунд Тотнъм приема Байерн Мюнхен, а Олимпиакос ще гостува на Цървена звезда в Белград.