Норвежкият шампион Бодьо/Глимт взе много ценна преднина след първия мач в плейофите преди груповата фаза на Шампионска лига. Скандинавският тим победи с минималното 1:0 хърватския първенец Динамо Загреб.

През първите 45 минути Бодьо бе далеч по-активният тим и заслужено откри. Попадението за „жълтите“, оказало се и единствено в срещата, отбеляза Амал Пелегрино в 37-ата минута. Йоел Мвука центрира много добре в наказателното поле, където Пелегрино стигна пръв до кълбото и с глава го прати в мрежата на Доминик Ливакович.

През второто полувреме ролите се размениха и Динамо, който в миналия кръг отстрани българския шампион Лудогорец, се впусна в атаки.

Гол на тарана Бруно Петкович в 71-ата минута не бе зачетен заради засада. Хърватският национал имаше и страхотна възможност четири минути преди края на редовното време, когато бе изведен сам срещу Никита Хайкин, но прати топката покрай лявата греда.

По този начин цялата интрига се запази за реванша, който е идната сряда на "Максимир".