Манчестър Сити и Монако изиграха един от най-резултатните двубои от елиминациите в историята на Шампионската лига, след обрата и крайното 5:3 на "Етихад".

Още няколко мача в най-силния европейски клубен турнир са регистрирали по осем попадения в тях.

Рекордът обаче стои от 2005-та и е точно девет гола.

Преди 12 години, на осминафинал, Олимпик Лион победи Вердер Бремен със 7:2, и така остава до момента твърдо в историята.

Тогава с огромна заслуга за резултата бе наставникът на Вердер Томас Шааф, който дори и като гост реши да използва трима нападатели от първата минута... Още до 30-та минута Лион вече водеше с 3:0, какъвто пък бе резултатът от първия мач помежду им.

Ман Сити пречупи Монако в спиращ дъха трилър

Да, Вердер не се отказа да атакува, вкара два гола, но Силван Вилтор наниза хеттрик, Микаел Есиен - две попадения, Малуда и Бертод добавиха по още един.

Освен Сити и Монако, още четири пъти в двубои от елиминационната фаза в ШЛ са вкарвани по осем гола.

Четвъртфинал - Манчестър Юнайтед – Рома – 7:1, 2007 година - с дубъл на Майкъл Карик.

Осминафинал - Байерн - Спортинг - 7:1, 2009 година, след бой с 5:0 в Лисабон, "баварците" не спряха в Мюнхен. Седмото попадение тогава реализира никому неизвестният все още юноша Томас Мюлер...

Четвърфинал - Челси – Ливърпул – 4:4, 2009 - мачовете между сини и червени станаха класика в ШЛ, след като се срещаха 5 пъти поред. Челси продължи, след като би в първия мач, но този на "Стамфорд бридж" е за книгите. Ливърпул вкара два гола още в началото на мача, но след почивката нещата придобиха друг развой. Домакините обърнаха от 0:2 до 3:2, последва нов обрат, до 3:4, преди Франк Лампард да оформи крайното 4:4 в 89-та минута.

Осминафинал - Барселона – Байер – 7:1, 2012, една нормална нощ в живота на Лео Меси, вкара пет гола, а Барса влезе в историята.